Délka: 10,7 km Obtížnost: středně náročná Okruh: NE, Značení: značená
Trasa začíná v obci Bečov nad Teplou u železniční stanice. Celou cestu půjdeme po zelené turistické značce. Nejprve jdeme po silnici vedoucí do Nové Vsi, poté vzhůru pod vrchol Zelené hory (665m). Odtud trasa vede k přírodní památce Dominova skalka. Po lesní cestě pokračujeme kolem malého rybníka tzv. Pluhovým borem. Jdeme okolo vrchu U tří křížků (817m). Po několika desítkách metrů dojdeme k silnici, po níž pokračujeme vlevo do obce Prameny. Po pravé straně silnice se rozkládá Upolínová louka pod Křížky, národní přírodní památka.
K ochraně důležité zemské komunikace z Čech do Německa byl v Bečově na skalní ostrožně nad Teplou ve 13. století založen opevněný objekt se strážní a celní funkcí. Dalším důležitým faktorem rozvoje Bečova bylo ve 13.-16. století rudné hornictví v centrální části Slavkovského lesa (zlato, stříbro, cín). Mezi významné památky patří barokní zámek, zpřístupněný v roce 1996. Hlavním exponátem zámku je vzácný relikviář svatého Maura z 12. století, unikátní románská památka evropského významu. Nejcennější historickou a uměleckou památkou Bečova je rozsáhlý komplex hradu a zámku. Od zámku k popravišti na vrcholu zalesněného Šibeničního vrchu (629m) jihovýchodně od Bečova vede naučná stezka zřízená městem.
Dominova skalka je skalnatý hadcový suk s výskytem vzácené květeny. Pod Dominovou skalkou jsou jímací vrty stáčírny minerální vody Magnesia, která je situována v Mnichově.
Pluhův bor je národní přírodní rezervace, vyhlášená v roce 1969. Je tvořena hadcovým borem s množstvím skalních výchozů. Jsou zde vyvinuta charakteristická serpentinitová společenstva vázaná na specifické podloží s řadou vzácných rostlinných a živočišných druhů. Chráněné území má výměru cca 87ha.
Nedaleko rozcestí se nachází národní přírodní památka Tři křížky vyhlášena v roce 1962. Kříže byly vztyčeny jako dík za vyléčení z nemoci roku 1859. Roste zde endemit rožec kuříčkolistý, který nelze nikde jinde na světě nalézt než v této rezervaci. Proto je na území rezervace vstup přísně zakázán. Národní přírodní památka Upolínová louka pod křížky se nachází vpravo od cesty. Jedná se o soubor typických podmáčených a rašelinných luk se vzácnou faunou a flórou.
Obec Prameny je bývalé středověké centrum hornictví a posléze významné lázeňské město. Na svou slávu už ale jen bohužel vzpomíná. Nedávno zanikl lázeňský dům a pramenů při něm či v protilehlém mlází (původní lázeňský park) se napijeme jen s obtížemi. Po 2. světové válce se Prameny staly vojenským prostorem a téměř zanikly. Byl zbořen kostel, městské domy, apod., zůstala jen radnice na bývalém náměstí.